Birleşik Krallık, Büyük Britanya ve İngiltere

Birleşik Krallık, Büyük Britanya ve İngiltere

Bu üç isim farklı coğrafi ve idari bölgeleri tanımlamak için kullanılıyor.


1
-Birleşik Krallık (United Kingdom): Birleşik Krallık; Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda’yı kapsıyor.

2-Büyük Britanya (Great Britain): Fransa’nın kuzey batısında, İrlanda’nın doğusunda olan Büyük Britanya Adası’nı İngiltere, Galler ve İskoçya oluşturuyor. İngiltere, Galler ve İskoçya bağımsız ülkeler değil; hepsi Birleşik Krallık’ın birer parçasıdır.  İngiltere’nin başkenti Londra, Galler’in Cardiff, İskoçya’nın ise Edinburgh’dur. Büyük Britanya, Birleşik Krallık’ın en büyük adasıdır.

3-İngiltere (England)
: İngiltere, Büyük Britanya Adası’nın Galler ve İskoçya dışında kalan kısmıdır. İngiltere 9 farklı hükümet bölgesine ayrılır. Bunlar; South West, South East, London, East of England, West Midlands, East Midlands, North West, North East ve Yorkshire and the Humber’dır.

 

İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ya da Galler’e dil eğitimi almak üzere gitmeye karar verdiğinizde, başvuracağınız öğrenci vizesi UK Visa (United Kingdom/Birleşik Krallık Vizesi) olacak. Bu vize ile UK’de eğitim aldığınız yer dışında, UK sınırları içindeki diğer bölgelere de gidebileceksiniz. Örneğin Brighton’da (İngiltere) dil eğitimi alan bir öğrenci, eğitim süreci içinde Belfast’a (Kuzey İrlanda) seyahat edebilir.

Comments are closed.